Day Of The Tentacle

Poniższa solucja została sprawdzona przeze mnie (grałem wg własnej solucji) i wszystko działa poprawnie.

Bernard: idź do biura, otwórz portret, weź swiss bankbook, otwórz szufladę, weź boobooBgone, wróć do korytarza, weź flier, weź help-wanted-sign z okna, otwórz zegar. Po scence weź paper (z tablicy obok generatora), wyślij help-wanted-sign i flier do Hoagiego (użyj ich pojedynczo na maszynie czasu, przełącz na Hoagiego i nim weź z maszyny czasu).

Hoagie: idź do domu i przez zegar, użyj help-wanted-sign na Red, weź labcoat, weź lefthanded-hammer, daj patent application Redowi.

Bernard: idź do głównego holu, otwórz wrota, w salonie gdzie odbył się bal, otwórz kratkę w podłodze, poganiaj sztuczną szczękę aż w padnie do kanału, weź ją, idź do kuchni, weź regular-coffee i decaf-coffee, weź fork, idź do pralni, otwórz szafkę, weź funnel, idź do doktora przez zegar, użyj the decaf-coffee na mug. Idź na pierwsze piętro, lewy pokój - użyj TV, środkowy - weź dissapearing ink, prawy - weź video cassette, popchnij speaker (push), użyj stereo dwukrotnie. Zejdź na dół i weź fake-barf który odpadł z sufitu, idź na drugie piętro, weź hamster z pokoju po prawej. Na pierwszym piętrze włóż hamster do ice machine w holu i zamknij drzwiczki. Idź na poddasze, wyjdź przez okno i weź crank.

Hoagie: idź do holu głównego, użyj flier na suggestion box. Idź do kuchni, weź oil i spaghetti, idź do pralni, otwórz szafkę i weź brush, weź bucket, wróć do kuchni i napełnij wiadro wodą, idź na piętro, lewy pokój: użyj łóżka, użyj cord, szybko wyjdź na zewnątrz i weź soap, użyj soap na wiadrze z wodą. Prawy pokój, weź wine bottle, idź do głównego holu i użyj wine bottle na time capsule na stole przy ludziach.

Bernard: wyślij textbook do Hoagie (użyj książki na ikonce Hoagiego po prawej, aby mu to przekazać).

Hoagie: drugie piętro - użyj textbook na koniu, weź zęby konia ze szklanki, pokój naprzeciwko, użyj left-handed-hammer na right-handed-hammer, idź na strych, weź red paint, użyj Ned's bed, użyj squeaky mattress na Jed's bed, użyj squeaty mattress, weź squeaky-toy, wyjdź na zewnątrz domu, użyj red paint na Kumquat tree, idź do holu i pogadaj z George Washington, powiedz mu żeby ściął "cherry" tree.

Laverne: Porozmawiaj ze strażnikiem, powiedz, że jesteś chora (I don't feel so good), weź tentacle chart, wróć do więzienia, porozmawiaj znowu - teraz chcesz iść do łazienki (bathroom), idź do chrono-john, wyślij chart do Hoagie.

Bernard: wyślij crank do Laverne

Hoagie: pierwsze piętro pokój środkowy, użyj chart na patterns

Laverne: wróć do więzienia, znowu jesteś chora, idź do holu i przez komin na dach, użyj crank na crank box, użyj crank, weź flagę, użyj flagi. Do komina, na pierwsze piętro, otwórz lodziarkę i spójrz na nią, weź frozen-hamster.

Bernard: wyślij BooBooBGone do Laverne.

Hoagie: wyślij squeaky mouse toy do Laverne.

Laverne: idź na zewnątrz gdzie bawi się kot, użyj BooBooBGone na płocie, użyj squeaky mouse toy na kocie, idź do kuchni, użyj hamster na microwave, główny hol, rozmawiaj z niebieskim tentacle - da Laverne tags for the human show, idź na piętro, lewy pokój.

Hoagie: wyślij Laverne can-opener.

Laverne: użyj can-opener na time capsule - znajdziesz wino, które zmieniło się w ocet. Wyślij vinegar do Hoagie, środkowy pokój, weź extension cord, weź roller scates, użyj wrotek na mumii i popchnij ją.

Hoagie: wyślij spaghetti do Laverne, wyślij red paint do Bernarda

Laverne: idź do lobby, użyj name tag na mumii, idź do chrono-john (wehikuł czasu), użyj extension cord na plug, użyj extension cord na oknie, wyślij scalpel do Bernarda.

Bernard: główny hol, użyj scalpel na clown, weź box'o-laughs, wyślij box'o-laughs do Laverne, wyślij fork do Laverne.

Hoagie: wyślij horse's teeth do Laverne.

Laverne: idź na sama górę gdzie jest konkurs, użyj spaghetti na mumii, użyj widelca na głowie mumii, użyj box'o-laughs na mumii, użyj horse's teeth na mumii.

Bernard: drugie piętro, lewy pokój, popchnij Edna, użyj videotape na VCR, naciśnij record, potem przewiń w tył, przełącz na EP, play (aby zobaczyć numery), wyciągnij kasetę. Idź do biura, otwórz sejf, weź contract, wyślij contract do Hoagie, hol główny, wejdź do komina, Przejdź przez prawe okno, pociągnij linę, wyjdź na dach, użyj rope na pulley, zejdź na dół kominem, wyjdź na zewnątrz, użyj red paint na Ted, użyj rope na Ted, kominem na dach, pociągnij linę, wejdź przez komin na górę i przez okno, użyj Ted na Fred, użyj rope na Fred, idź na dach, pociągnij linę, użyj funnel na Fred, użyj regular coffee na funnel.

Hoagie: wyjdź na zewnątrz, użyj wiadro na karocy. Otwórz skrzynkę na listy i weź list, wyślij go Bernardowi.

Bernard: Pierwsze piętro, środkowy pokój, daj letter do Dwayne, weź flag-gun, lewy pokój, wejdź i zamknij drzwi, weź klucze, wyjdź na zewnątrz domu do złodzieja, daj mu klucze, da ci crowbar, w holu, użyj crowbar na gum w domu na podłodze, użyj gumy, weź monetę z telefonu, lewy pokój na piętrze - użyj 2 monet na coinslot, weź sweater, na piętrze w holu użyj crowbar na candy machine, weź quarters, idź do pralni, włóż sweter do pralki, użyj monet na pralce, wyślij fake barf do Laverne.

Laverne: idź do pralni, weź sweter z pralki, użyj sweater na hamster.

Bernard: hol główny, użyj flag gun na cigar-lighter gun, porozmawiaj z facetem i poproś o cygaro. Daj cygaro, cigar lighter i sztuczną szczękę Hoagiemu.

Laverne: Idź do konkursu z mumią, użyj barf na Harold. Porozmawiaj z sędziami aby zaczęli konkurs na najlepsze włosy, uśmiech i śmiech, zawsze wygrywasz. Idź do więzienia, daj certificate dla guard tentacle, wyjdzie, przełącz przełącznik, użyj kota. Idź przez zegar do laboratorium, użyj extension na outlet, użyj hamster na generator, użyj shopvac na mousehole, otwórz hatch, weź dustball, użyj chomika na generatorze.

Hoagie: idź do głównego holu, daj Washingtonowi cygaro, daj mu sztuczną szczękę, weź blanket obok kominka, idź na dach i użyj blanket na kominie, wróć do holu, weź pióro, idź do laboratorium przez zegar, daj oil, vinegar, i pen Edisonowi, weź battery, idź do pokoju Franklina (prawy pokój na piętrze), daj lab coat Franklinkowi, użyj battery na kite w inwentarzu, popchnij kite w inwentarzu kiedy naukowiec ci powie. Weź battery, idź do chrono-john, użyj battery na plug, daj contract Bernardowi.

Bernard: idź do laboratorium przez zegar, daj contract dla Dr Fred, mów do niego aż podpisze contract (czwarty dialog). Idź na drugie piętro prawy pokój, użyj dissapearing ink na album, weź stamp, użyj stamp na contract, wyślij contract do Hoagie.

Hoagie: włóż contract do skrzynki na listy

Bernard: idź do biura, użyj telefonu.

Laverne-Bernard-Hoagie: piętro, idź do środkowych drzwi, pozwól się zmniejszyć, idź do środkowego pokoju i do mysiej dziury, weź bowling ball, idź do piwnicy przez zegar, użyj bowling ball na tentacles, rozmawiaj z różowym tentacle: odpowiedzi nr: 1 4 2 2 1 3.
KONIEC

Autor solucji: adam