Przygodówki, gry przygodowe, solucje, zrzuty ekranu, screenshots, recenzje
spacer Home spacer Home spacerspacerspacer Lista spacer Lista spacerspacerspacer Solucje spacer Solucje spacerspacerspacer Forum spacer Forum spacerspacerspacer Download spacer Download spacerspacerspacer Screeny spacer Screeny spacerspacerspacer Saves spacer Saves spacerspacerspacer Kontakt spacer Kontakt spacerspacerspacer facebook spacer facebook  
Amiga | Atari | Apple | DOS | Commodore | Macintosh | Playstation | Sega | ScummVM | Windows | Xbox
spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer
  strzałka Ostatnio dodane gry
spacer
Okładka z gry A Trip to Yugoslavia 2018-03-13
A Trip to Yugoslavia
Rok: 2017
spacer
Okładka z gry Indygo 2017-11-28
Indygo
Rok: 2017
spacer
Okładka z gry Inner Voices 2017-08-16
Inner Voices
Rok: 2017
spacerOkładka z gry Bohemian Killing 2016-08-09
Bohemian Killing
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Demetrios: The Big Cynical Adventure 2016-06-06
Demetrios: The Big Cynical Adventure
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Jack Keane 2: The Fire Within 2016-05-24
Jack Keane 2: The Fire Within
Rok: 2012
spacer
Okładka z gry Samorost 3 2016-05-09
Samorost 3
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Ceville 2016-04-16
Ceville
Rok: 2009
spacer
Okładka z gry Heavens Hope 2016-03-12
Heavens Hope
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Deponia Doomsday 2016-03-08
Deponia Doomsday
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Anna's Quest 2016-03-04
Anna's Quest
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Paradise 2016-02-22
Paradise
Rok: 2006
spacer
Okładka z gry Agatha Christie - ABC Murders 2016-02-19
Agatha Christie - ABC Murders
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Sinking Island 2016-02-02
Sinking Island
Rok: 2007
spacer
Okładka z gry Dracula 4: The Shadow of the Dragon 2016-01-20
Dracula 4: The Shadow of the Dragon
Rok: 2013
spacer
Okładka z gry Undercover Missions: Operation Kursk K-141 2016-01-18
Undercover Missions: Operation Kursk K-141
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Dreamfall: Chapters 2015-12-16
Dreamfall: Chapters
Rok: 2014
spacer
Okładka z gry The Perils of Man 2015-12-13
The Perils of Man
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Dracula: The Resurrection 2015-11-30
Dracula: The Resurrection
Rok: 2000
spacer
Okładka z gry Gold and Glory: The Road to El Dorado 2015-11-27
Gold and Glory: The Road to El Dorado
Rok: 2000
spacer
Okładka z gry Stupid Invaders 2015-11-25
Stupid Invaders
Rok: 2001
spacer
Okładka z gry Broken Sword 2,5: The Return of the Templars 2015-11-18
Broken Sword 2,5: The Return of the Templars
Rok: 2008
spacer
Okładka z gry J.U.L.I.A.: Among the Stars 2015-11-16
J.U.L.I.A.: Among the Stars
Rok: 2014
spacer
Okładka z gry Life is Strange 2015-11-13
Life is Strange
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Keepsake 2015-10-30
Keepsake
Rok: 2005
spacer
Okładka z gry Jack Keane 2015-10-21
Jack Keane
Rok: 2007
spacer
Okładka z gry Dracula 2: The Last Sanctuary 2015-10-21
Dracula 2: The Last Sanctuary
Rok: 2001
spacer
Okładka z gry Lost Horizon 2 2015-10-08
Lost Horizon 2
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Armikrog 2015-10-02
Armikrog
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Alpha Polaris 2015-09-28
Alpha Polaris
Rok: 2011
spacer
spacer

Relaksująca gra mozaikowo-pixelowa
spacer
spacer
spacer
spacer
  domek Solucja, przewodnik
spacer
Logo gry Day Of The Tentacle

Day Of The Tentacle

Wersja do druku

Poniższa solucja została sprawdzona przeze mnie (grałem wg własnej solucji) i wszystko działa poprawnie.

Bernard: idź do biura, otwórz portret, weź swiss bankbook, otwórz szufladę, weź boobooBgone, wróć do korytarza, weź flier, weź help-wanted-sign z okna, otwórz zegar. Po scence weź paper (z tablicy obok generatora), wyślij help-wanted-sign i flier do Hoagiego (użyj ich pojedynczo na maszynie czasu, przełącz na Hoagiego i nim weź z maszyny czasu).

Hoagie: idź do domu i przez zegar, użyj help-wanted-sign na Red, weź labcoat, weź lefthanded-hammer, daj patent application Redowi.

Bernard: idź do głównego holu, otwórz wrota, w salonie gdzie odbył się bal, otwórz kratkę w podłodze, poganiaj sztuczną szczękę aż w padnie do kanału, weź ją, idź do kuchni, weź regular-coffee i decaf-coffee, weź fork, idź do pralni, otwórz szafkę, weź funnel, idź do doktora przez zegar, użyj the decaf-coffee na mug. Idź na pierwsze piętro, lewy pokój - użyj TV, środkowy - weź dissapearing ink, prawy - weź video cassette, popchnij speaker (push), użyj stereo dwukrotnie. Zejdź na dół i weź fake-barf który odpadł z sufitu, idź na drugie piętro, weź hamster z pokoju po prawej. Na pierwszym piętrze włóż hamster do ice machine w holu i zamknij drzwiczki. Idź na poddasze, wyjdź przez okno i weź crank.

Hoagie: idź do holu głównego, użyj flier na suggestion box. Idź do kuchni, weź oil i spaghetti, idź do pralni, otwórz szafkę i weź brush, weź bucket, wróć do kuchni i napełnij wiadro wodą, idź na piętro, lewy pokój: użyj łóżka, użyj cord, szybko wyjdź na zewnątrz i weź soap, użyj soap na wiadrze z wodą. Prawy pokój, weź wine bottle, idź do głównego holu i użyj wine bottle na time capsule na stole przy ludziach.

Bernard: wyślij textbook do Hoagie (użyj książki na ikonce Hoagiego po prawej, aby mu to przekazać).

Hoagie: drugie piętro - użyj textbook na koniu, weź zęby konia ze szklanki, pokój naprzeciwko, użyj left-handed-hammer na right-handed-hammer, idź na strych, weź red paint, użyj Ned's bed, użyj squeaky mattress na Jed's bed, użyj squeaty mattress, weź squeaky-toy, wyjdź na zewnątrz domu, użyj red paint na Kumquat tree, idź do holu i pogadaj z George Washington, powiedz mu żeby ściął "cherry" tree.

Laverne: Porozmawiaj ze strażnikiem, powiedz, że jesteś chora (I don't feel so good), weź tentacle chart, wróć do więzienia, porozmawiaj znowu - teraz chcesz iść do łazienki (bathroom), idź do chrono-john, wyślij chart do Hoagie.
Bernard: wyślij crank do Laverne

Hoagie: pierwsze piętro pokój środkowy, użyj chart na patterns

Laverne: wróć do więzienia, znowu jesteś chora, idź do holu i przez komin na dach, użyj crank na crank box, użyj crank, weź flagę, użyj flagi. Do komina, na pierwsze piętro, otwórz lodziarkę i spójrz na nią, weź frozen-hamster.

Bernard: wyślij BooBooBGone do Laverne.

Hoagie: wyślij squeaky mouse toy do Laverne.

Laverne: idź na zewnątrz gdzie bawi się kot, użyj BooBooBGone na płocie, użyj squeaky mouse toy na kocie, idź do kuchni, użyj hamster na microwave, główny hol, rozmawiaj z niebieskim tentacle - da Laverne tags for the human show, idź na piętro, lewy pokój.

Hoagie: wyślij Laverne can-opener.

Laverne: użyj can-opener na time capsule - znajdziesz wino, które zmieniło się w ocet. Wyślij vinegar do Hoagie, środkowy pokój, weź extension cord, weź roller scates, użyj wrotek na mumii i popchnij ją.

Hoagie: wyślij spaghetti do Laverne, wyślij red paint do Bernarda

Laverne: idź do lobby, użyj name tag na mumii, idź do chrono-john (wehikuł czasu), użyj extension cord na plug, użyj extension cord na oknie, wyślij scalpel do Bernarda.

Bernard: główny hol, użyj scalpel na clown, weź box'o-laughs, wyślij box'o-laughs do Laverne, wyślij fork do Laverne.

Hoagie: wyślij horse's teeth do Laverne.

Laverne: idź na sama górę gdzie jest konkurs, użyj spaghetti na mumii, użyj widelca na głowie mumii, użyj box'o-laughs na mumii, użyj horse's teeth na mumii.

Bernard: drugie piętro, lewy pokój, popchnij Edna, użyj videotape na VCR, naciśnij record, potem przewiń w tył, przełącz na EP, play (aby zobaczyć numery), wyciągnij kasetę. Idź do biura, otwórz sejf, weź contract, wyślij contract do Hoagie, hol główny, wejdź do komina, Przejdź przez prawe okno, pociągnij linę, wyjdź na dach, użyj rope na pulley, zejdź na dół kominem, wyjdź na zewnątrz, użyj red paint na Ted, użyj rope na Ted, kominem na dach, pociągnij linę, wejdź przez komin na górę i przez okno, użyj Ted na Fred, użyj rope na Fred, idź na dach, pociągnij linę, użyj funnel na Fred, użyj regular coffee na funnel.
Hoagie: wyjdź na zewnątrz, użyj wiadro na karocy. Otwórz skrzynkę na listy i weź list, wyślij go Bernardowi.

Bernard: Pierwsze piętro, środkowy pokój, daj letter do Dwayne, weź flag-gun, lewy pokój, wejdź i zamknij drzwi, weź klucze, wyjdź na zewnątrz domu do złodzieja, daj mu klucze, da ci crowbar, w holu, użyj crowbar na gum w domu na podłodze, użyj gumy, weź monetę z telefonu, lewy pokój na piętrze - użyj 2 monet na coinslot, weź sweater, na piętrze w holu użyj crowbar na candy machine, weź quarters, idź do pralni, włóż sweter do pralki, użyj monet na pralce, wyślij fake barf do Laverne.

Laverne: idź do pralni, weź sweter z pralki, użyj sweater na hamster.

Bernard: hol główny, użyj flag gun na cigar-lighter gun, porozmawiaj z facetem i poproś o cygaro. Daj cygaro, cigar lighter i sztuczną szczękę Hoagiemu.

Laverne: Idź do konkursu z mumią, użyj barf na Harold. Porozmawiaj z sędziami aby zaczęli konkurs na najlepsze włosy, uśmiech i śmiech, zawsze wygrywasz. Idź do więzienia, daj certificate dla guard tentacle, wyjdzie, przełącz przełącznik, użyj kota. Idź przez zegar do laboratorium, użyj extension na outlet, użyj hamster na generator, użyj shopvac na mousehole, otwórz hatch, weź dustball, użyj chomika na generatorze.

Hoagie: idź do głównego holu, daj Washingtonowi cygaro, daj mu sztuczną szczękę, weź blanket obok kominka, idź na dach i użyj blanket na kominie, wróć do holu, weź pióro, idź do laboratorium przez zegar, daj oil, vinegar, i pen Edisonowi, weź battery, idź do pokoju Franklina (prawy pokój na piętrze), daj lab coat Franklinkowi, użyj battery na kite w inwentarzu, popchnij kite w inwentarzu kiedy naukowiec ci powie. Weź battery, idź do chrono-john, użyj battery na plug, daj contract Bernardowi.

Bernard: idź do laboratorium przez zegar, daj contract dla Dr Fred, mów do niego aż podpisze contract (czwarty dialog). Idź na drugie piętro prawy pokój, użyj dissapearing ink na album, weź stamp, użyj stamp na contract, wyślij contract do Hoagie.

Hoagie: włóż contract do skrzynki na listy

Bernard: idź do biura, użyj telefonu.

Laverne-Bernard-Hoagie: piętro, idź do środkowych drzwi, pozwól się zmniejszyć, idź do środkowego pokoju i do mysiej dziury, weź bowling ball, idź do piwnicy przez zegar, użyj bowling ball na tentacles, rozmawiaj z różowym tentacle: odpowiedzi nr: 1 4 2 2 1 3.
KONIEC

Autor solucji: adam

spacer
spacer
  info Informacje o grze
spacer
Okładka z gry Day Of The Tentacle

Tytuł:
Day Of The Tentacle

Producent:
Erbe Software, S.A.

Wydawca:
LucasArts

Wydawca PL:
brak danych

Rok:
1993

Platformy:
DOS, Macintosh, ScummVM

Wersja językowa:

Wymagania:
IMB PC XT 286
2MB RAM

spacer

Strona producenta:
kuleczka Przejdź do strony

spacer

Teksty:

kuleczka Recenzja gry

kuleczka Solucja, przewodnik

kuleczka Triki, porady do gry

kuleczka DOWNLOAD (pobierz)

spacer


Zrzuty ekranu:

Screenshot, zrzut ekranu z gry Day Of The Tentacle

Screenshot, zrzut ekranu z gry Day Of The Tentacle

Screenshot, zrzut ekranu z gry Day Of The Tentacle

Zobacz wszystkie zrzuty ekranu z gry

spacer
spacer
  info Artykuły

Jak robić screenshot z gry? Część I - OKNO
Masz problem z wykonaniem zdjęcia ekranu i wrzuceniem go np. na forum? Przeczytaj poradnik. »

Jak robić screenshot z gry? Część II - FULL SCREEN
Zrzuty ekranu z gier uruchamianych na pełnym ekranie. »

Jak robić screenshot z gry? Część III - OBRÓBKA
Ostatnia część artykułu o zrzutach ekranu. Obróbka, zmniejszenie wielkości, zmiana formatu. »

spacer
spacer
spacer
  info Przydatne strony

Relaksująca gra mozaikowo-pixelowa.
[idź do strony]

Steam
System do zakupu elektronicznych wersji gier. Można tanio kupić wersje gier bez pudełek szukając okazji np. na Allegro. [idź do strony]

GOG
Serwis do zakupu elektronicznych wersji starszych gier. Przystępne ceny, duży wybór przygodówek. [idź do strony]

CDP
Serwis do zakupu elektronicznych wersji gier. Wiele pozycji w polskiej wersji językowej. Przystępne ceny. [idź do strony]

CDP
Polski dystrybutor gier w wersji pudełkowej. Wiele przygodówek w ofercie. [idź do strony]

Zaprzyjaźnione strony
spacer
spacer
  info Ostatnie komentarze

user, gość, użytkownik Remy
Gemini Rue
Adam z 2014 roku, zastanów się co Ty w ogóle chłopie piszesz! ... »

user, gość, użytkownik 2020 gra
UFOs
Czy istnieje możliwość pobrania pełnej wersji tej gry z tej strony?... »

user, gość, użytkownik 2020 gra
UFOs
Czy istnieje możliwość pobrania pełnej wersji tej gry z tej strony?... »

user, gość, użytkownik toyota132
Overclocked: A History of Violence
jak grać bez płyty dvd... »

user, gość, użytkownik agusia16
The Book of Unwritten Tales 2
Ta gra jest dostępna w języku polskim, między innymi na platformie Steam ;) Pozdrawiam! ... »

user, gość, użytkownik bez podpisu
The Book of Unwritten Tales 2
Kolejne wydanie dla polskiego odbiorcy w obcym języku i kolejna olewka polskiego klienta. Ciekawe cz... »

user, gość, użytkownik bez podpisu
Scooby-Doo: Showdown in Ghost Town
... »

user, gość, użytkownik Jupek
Darkness Within 2: The Dark Lineage
Sorry ale te save po wgraniu i odpaleniu gry jest komunikat "Invalid save game" O co tu chodzi. Mo... »

user, gość, użytkownik Jupek
Darkness Within 2: The Dark Lineage
Sorry ale te save po wgraniu i odpaleniu gry jest komunikat "Invalid save game" O co tu chodzi. Mo... »

user, gość, użytkownik Zipex
Darkness Within 2: The Dark Lineage
Oba tytuły są świetne ale w dwójce można chodzić... »

spacer
  strzałka SZUKAJ
spacer
Wpisz nazwę gry lub część wyrazu np. Sybe
spacer
spacer
  strzałka FORUM
spacer
Forum miłośników przygodówek: dyskusje, pomoc, porady!

WEJDŹ NA FORUM

Ostatnie tematy na forum:

Texans grab AFC South lead with 24-21 victory over Titans

Melee in just Bears-49ers video game sales opportunities in

Simple yards for Tannehill upon Dolphins damaging jet sweep

Cowboys going in opposite direction: Two key differences

Floundering Jaguars take mustwin approach against Colts

x ray machine

intelligent flap barrier

Czarny piątek 2020

Jim Calhoun acquiring a further champion at College or unive

The Highest Significant Recreation for Every single Conventi

Improved Notice a Boston College or university Athletic Dire

2020 NFL draft profile: Oklahoma State A.J. Inexperienced

Good talks LSU, Ga upon Teleconference

BYU Basketball Movie Investigate: Santa Clara and Gonzaga

Handheld Signal Jammer

spacer
spacer
  strzałka Emulatory

Emulator ScummVM
Emulator starszych gier przygodowych dostępny pod różne platformy... [czytaj]

Emulator DOSBox
Emulator systemu operacyjnego DOS dostępny pod różne platformy... [czytaj]

Emulator Microsoft Virtual PC
Emulator komputera PC, na którym zainstalować można inny system.... [czytaj]

Emulator Amigi WINUAE
Emulator komputera Amiga, na który również powstało sporo przygodówek.... [czytaj]
spacer
spacer
  strzłka Losowe ekrany
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Simon the Sorcerer II Simon the Sorcerer II
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Runaway: A Twist of Fate Runaway: A Twist of Fate
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Jack Orlando A Cinematic Adventure: Director's Cut Jack Orlando A Cinematic Adventure: Director's Cut
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Memento Mori 2: Guardian of Immortality Memento Mori 2: Guardian of Immortality
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Reksio i Skarb Piratów Reksio i Skarb Piratów
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry King's Quest I King's Quest I
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Full Throttle Full Throttle
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Sherlock Holmes: The Awakened Sherlock Holmes: The Awakened
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Armikrog Armikrog
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry The Vanishing of Ethan Carter The Vanishing of Ethan Carter
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry UFOs UFOs
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Hidden: on the Trail of the Ancients Hidden: on the Trail of the Ancients
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Ceville Ceville
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Alter Ego Alter Ego
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry The Perils of Man The Perils of Man
spacer
spacer spacer
spacer
spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer
spacer spacer spacer
spacer spacer spacer
spacer
Notka prawna: Dane o grach oraz zrzuty ekranu pochodzą z opisywanych gier komputerowych, wszystkie teksty jak: solucje, opisy, recenzje są własnością autorów strony i nie mogą być kopiowane ani rozpowszechniane w żadnej formie.
spacer
spacer spacer spacer
spacer spacer spacer
spacer spacer spacer