Przesunięty przez: agusia16
2016-02-05, 14:18
The A.B.C. Murders
Autor Wiadomość
 kassiopestka 

Informacje
Aktualnie gram w: Anna's Quest
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2016-02-16, 15:24   

Gra bardzo mi się podobała. I absolutnie czekam na kolejne Agatki, jeśli będą zrobione z taką wiernością książkowym oryginałom i oddaniem klimatu.
Myślę, że osoby, które są z niej niezadowolone, to albo zwolennicy bardziej mrocznych przygodówek, albo są przekonane, że każda przygodówka detektywistyczna musi być krwawa, albo słabo znają powieści Agathy.
Wyłapywanie wszystkich smaczków sprawiło mi wielką frajdę. Czarny łabędź jest wzięty z 12 prac Herkulesa. Rozmowy Poirota z Hastingsem są właśnie takie jak w książkach, te wszystkie uwagi o łysieniu, farbowaniu włosów itp. (warto co rusz zaczepiać Arthura i go obserwować, bo komentarze Poirota są kapitalne). Obsesja Herkulesa na punkcie porządku oraz własnych wąsów oddana rewelacyjnie, no cały jego charakterek, cały on. Wizerunek również, sposób wysławiania się podobnie.
Dubbing jest świetny, postacie bardzo prawdziwe z wyrazistą mimiką. Nancy Bodley rewelacyjna, Donald Fraser również. Thora Grey taka, jaką ją sobie wyobrażałam.
Nawet w podsumowaniu wydarzeń na końcu są nawiązania do książki.
Nie przeszkadzało mi, że wiem, kto jest mordercą, i że w zasadzie znam kolejne kroki detektywa, bo fajnie się wtedy wyłapuje, co jest inaczej, co dodali, a powiązane jest to z fabułą książkową bardzo zgrabnie.
Bardzo dobre, budujące klimacik i zastanawiające (jak ktoś nie zna fabuły) wstawki z Custem.
Grafika mi absolutnie pasuje. Lubię rysunkowa kreskę, lokacje są pełne szczegółów. Muzyka odpowiednia, fajny pomysł z punktami ego. Dużo rozmaitych aktywności: obserwacje, szare komórki, łamigłówki planszowe, przesłuchania z opcją wyboru kwestii, polowanie na punkty i trofea.
Zastrzeżenia mam w zasadzie 3:
a) irytujące nadpisywanie stanu rozgrywki z automatu;
b) jeśli się nie podmienia sejwów i nie szuka najlepszej punktacji w dialogach, to gra faktycznie może się wydać krótka;
c) prowadzenie za rączkę - trochę już przesadzili: dzwoni telefon, pojawia się zadanie "Odbierz telefon", Poirot mówi, że trzeba jechać do SY - zadanie "Jedź do SY", no raaajku, więcej wiary w gracza.
Ale poza tym jak dla mnie bbb przyjemna gra. :mrgreen:

Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Zasady Postowania Opcje