Przesunięty przez: Koniarek
2012-02-13, 02:41
Moja pierwsza przygodówka
Autor Wiadomość
 adam 
Administrator

Informacje
Wysłany: 2008-04-12, 16:04   Moja pierwsza przygodówka

Długo musiałem myśleć jaka to była gra, ale sobie przypomniałem.
Było to oczywiście na amidze 500 z 0.5 MB pamięci i była to gra - Zak McKracken.

Po tylu latach sam się teraz dziwie, jak dzięki tej grze moim ulubionym gatunkiem stały się przygodówki. Słaba grafika, trudna obsługa, samodzielne przejście praktycznie niemożliwe.

Pamiętam, że graliśmy w Zaka wspólnie z kumplami i w najbliższą niedzielę pojechaliśmy na giełdę i kupiliśmy solucję - które wtedy wcale nie były takie tanie.

Wrażenie jednak było na tyle silne, że potem leciały już wszystkie po kolei: Monkey island, Maniac Mansion itp.

Napiszcie jaka była wasza pierwsza przygodówka.
--------------------
http://kostka-rubika.web.iq.pl - Kostka Rubika dla początkujących

Red XIII 
Captain

Informacje
Wysłany: 2008-04-19, 21:52   

Ja musze rzec, ze konsolek to ja nie mialem. Zacząłem od komputera i pierwsze chyba byłooo "Podwójne kłopoty Buda Tucker'a" - niedawno znowu to dostałem i działa na XP i za niedługo znowu odpłyne ;)
--------------------
"Wow. That's the second biggest monkey head I've ever seen!"

piekol 

Informacje
Wysłany: 2008-05-07, 18:57   

Moją zapamiętaną była gra Zorro na commodore którą grałem ponad trzy miesiące. Po kupnie kompa zacząłem od Wehikułu czasu ,Pompeje,Aztek,Ring, Faust. Przez jakiś czas rzeczywiście było ciężko o przygodówki ale teraz można ich trochę kupić.Polecam :BEYOND GOOD&EVIL Z 2004 r.dość przyjemna gierka

Kogut 
King of Kurnik

Informacje
Wysłany: 2008-06-10, 09:41   

Hm... Atlantis. Pół roku przechodziłem, w tym ostatnią 1/3 gry już z solucją, ale została mi w pamięci na długo. Potem były przygodówki dodawane do Komputer Świata Gry. Szanują ówczesną ekipę tego pisma właśnie za zdobywanie i tłumaczenie takich perełek jak Simon the Sorcerer 2 czy King`s Quest V; Książę i Tchórz też sprawił mi sporo radości :).

etoile 

Informacje
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2008-06-12, 21:47   

Witam, ja właśnie zaczęłam moja pierwszą prygodówkę "Black Mirror" Nabiegałam się po pokojach, ogrodach, stajniach, szklarniach i niewiele z tego wynikło ;) No nic czas iść spać bo jutro rano do pracy. Może jutro pójdzie lepiej :-P Na razie nie zaglądam do solucji ! Ale forum trochę mi pomogło, bez patcha nie uruchomiłabym nawet gry.

No może nie taka pierwsza, bo najpierw było Arcane i Steppenwolf, ale to z przygodóek online ;)

Los_Lobos 
Wyjący do księżyca

Informacje
Aktualnie gram w: Wiedźmin 3, Sniper Elite V2, Yesterday, Resident Evil HD Remaster
Wysłany: 2008-06-13, 20:34   

Ja niestety nie miałem nigdy amigi - pegasusa miałem hehe :-) pamiętam swietne przygodówki/zręcznościówki - Dizzy'ego ze złotej piątki i Rodzine Adamsów :-D kultowe gierki dla mnie. Na komputery to wogóle ze mną dziwna sytuacja. Przygodówki zawsze mnie fascynowały, wydawały mi się szczególne na tle innych gatunków gier - rozwijają, ciekawią swoją fabułą, są wyjątkowe. Pierwszą grą jaką na poważnie się zainteresowałem - a trzeba Wam wiedzieć, że było to dość późno niestety- była Gabriel Knight 3... przeszedłem go jednym tchem - jak czyta się dobrą książkę :-) . Później była polska Jack Orlando - bardzo sympatyczna gra. Parę dni temu przeszedłem (również z zapartym tchem) Black Mirror - ten ciężki, mroczny klimat niczym z pierwszej klasy kryminało-horroru musiał mnie porwać :-D . Dlatego mam ochotę na więcej, więcej, więcej!!! 8-)
--------------------
Jeśli wiesz, że nic nie wiesz to jednak coś wiesz.

-------------------------------------------------------
Steam nick: Pawuloniasty

Deepdelver 

Informacje
Wysłany: 2008-06-29, 15:02   

Moja pierwsza przygodówka to Detective Story na Commodore c64. Co ciekawe, skończyłem ją dopiero ze dwa lata temu, bo będąc bajtlem bez netu i znajomości języka angielskiego nie wiedziałem jaki jest kod do sejfu. Później przyszły amigowe czasy z których najmilej wspominam serię Goblins, Lure of the Temptress, Curse of Enchantia, Innocent Until Caught, Operation Stealth, Future Wars i Mentora. :)

Koniarek 
Administrator

Informacje
Wysłany: 2008-07-17, 12:52   

Moją pierwszą przygodówką (nie licząc wszystkich jakie przeszedłem na pegazusa:)) była Day of the Tentacle. Grę przeszedłem u kumpla jakieś 8 lat temu na kompie (ja miałem wtedy "tylko" pegaza) i chętnie wracam do niej na konsoli Dreamcast, dzięki emulatorowi ScummVM.

Darek 

Informacje
Wysłany: 2008-09-23, 13:30   

Moja pierwsza gra przygodowa to Teenagent. Kumpel z klasy też w to grał. Później w szkole dyskutowaliśmy. Naprawdę super sprawa. Gry przygodowe maja duszę, coś czego inne gatunki mogą tylko pozazdrościć.

Nanea 

Informacje
Wysłany: 2008-11-06, 20:14   

Moją pierwszą przygodówką był chyba taki filetowy smoczek na PS1. Nie mam pojęcia jak się nazywał. Późnej grałam tylko w gry strategiczne. Przerwała to moja niania (zadziwiające) i kupiła mi The Longest Journey. Tak to się zaczeło. Do tej pory to moja ulubiona gra...

Koniarek 
Administrator

Informacje
Wysłany: 2008-11-06, 20:41   

Pewnie chodzi Ci o serie Spyro? Sam zagrywałem się w to jak głupi kilka lat temu:)
--------------------
http://www.backloggery.com/Koniarek
http://lubimyczytac.pl/profil/199369/koniarek
http://www.last.fm/pl/user/Koniarek

mosheh

Informacje
Wysłany: 2008-11-11, 19:38   

Moją pierwszą grą przygodową był broken sword. hehehe, to było na trochę zanim odkryłem internet więc gierka zajęła mi trochę czasu...

Piotrek

Informacje
Wysłany: 2008-12-15, 14:51   

Curse of Enchantia, albo Flight of Amazon Queen w 1994 na Amidze 600 z 1MB Ram u przyszywanego brata ciotecznego. Aczkolwiek moja historia z przygodówkami rozpoczęła się na dobre rok później, kiedy miałem już swoją własną sześćsetkę. Wtedy zarywałem noce grając w polskie produkcje takie, jak Kajko i Kokosz, Mentor i Eksperyment Delfin. Niestety pierwsze partię amigowej wersji KiK były zrypane (rękawica siły odmawiała posłuszeństwa). Dlatego Kajka i Kokosza ukończyłem pod koniec lat 90'ch na PC, ale uraz pozostał ;-) .

koli 
inferno

Informacje
Wysłany: 2009-03-18, 13:50   

Hmmmmm ja w wieku 9 lat grałam w drakulę i to była moja pierwsza przygodówka , a potem to już tylko czekać na kolejne gry.Hahaha!

fajer23

Informacje
Wysłany: 2009-05-09, 18:21   

oczywiscie monkey1 i indiana4 potem reszta ^^

miki1406 
Bummer Driver

Informacje
Wysłany: 2009-06-02, 22:20   

Zacząłem od Dizzy... Heh... to były czasy... Dostaliśmy od starych na gwiazdke Pegazusa... szybko skręciłem "Złotą piątke" i jazda... noce nie spałem nad tą grą... Brak save'ów w przygodówkach powinien być karany... :mrgreen:

Wkroczyłem - po celowym spaleniu Pegazusa, aby zmotywować starego - w świat Amigi 500+ Tu pojawiły się przygodówki "Zdzisław Bohater Galaktyki 2D", "Tajemnica Bursztynowej Komnaty", "Skarb Templariuszy" i "Skaut Kwatermaster" i oczywiście "Another World"

Później na PC - "Nowy Teenagent" i "Sołtys"

mosheh

Informacje
Wysłany: 2009-06-03, 12:22   

hehehe.... no tak. Też grałem w Dizzy przed Broken Swordem ;) Jeszcze na pegazusie :P

amanis

Informacje
Wysłany: 2009-06-04, 01:01   

Abe's Odyssey jeśli potraktować jako przygodówke, było to ze 100 lat temu i wsystko co migało na ekranie było takie wspaniałe:P

Los_Lobos 
Wyjący do księżyca

Informacje
Aktualnie gram w: Wiedźmin 3, Sniper Elite V2, Yesterday, Resident Evil HD Remaster
Wysłany: 2009-06-21, 20:27   

Gra ktoś z forumowiczów na emulatorach NES? Na Pegasusie były kiedyś świetne przygodówki (seria Dizzy, Adams Family i inne).
--------------------
Jeśli wiesz, że nic nie wiesz to jednak coś wiesz.

-------------------------------------------------------
Steam nick: Pawuloniasty

Koniarek 
Administrator

Informacje
Wysłany: 2009-06-21, 22:47   

Los_Lobos napisał/a:
Gra ktoś z forumowiczów na emulatorach NES? Na Pegasusie były kiedyś świetne przygodówki (seria Dizzy, Adams Family i inne).

Ależ oczywiście:) I to nawet bardzo często;Dizzy ehh co za tytuł, Adamsi to już klasyka. Ja jeszcze bardzo lubię: Hi no Tori - Houou Hen - Gaou no Bouken - której nigdy nie przeszedłem, zawsze gdzieś plansze omijałem (nieliniowość):)
--------------------
http://www.backloggery.com/Koniarek
http://lubimyczytac.pl/profil/199369/koniarek
http://www.last.fm/pl/user/Koniarek

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Zasady Postowania Opcje