Przesunięty przez: Koniarek
2021-09-29, 19:14
Irony Curtain: From Matryoshka with Love
Autor Wiadomość
 ArtifexMundi 

Informacje
Dołączyła: 15 Lis 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-11-15, 12:41   Irony Curtain: From Matryoshka with LoveCześć Forumowicze! :)

Z tej strony Natalia z Artifex Mundi. Chciałabym polecić Waszej uwadze naszą nową grę point & click Irony Curtain: From Matryoshka with Love , która ukaże się już w 2019 roku!

Jak pewnie wiecie, do tej pory zajmowaliśmy się głównie grami HOPA, ale teraz otwieramy się na nowe gatunki gier. Irony Curtain będzie klasyczną przygodówką point & click, dlatego pozwoliłam sobie otworzyć tu nowy wątek.

O IRONY CURTAIN:

Irony Curtain: From Matryoshka with Love to satyryczna gra point & click, która wyrwie cię z burżuazyjnej strefy komfortu i rzuci w sam środek walki klasowej na śmierć i życie. Poznaj Evana, dziennikarza z Zachodu, który po raz pierwszy odwiedza przedziwny, komunistyczny kraj.

Przygotujcie się na:
  - 22 ręcznie malowane lokacje, które wyglądają o niebo lepiej, niż miejsca, na których były wzorowane
  - 9 postulatów ogłoszonych podczas pierwszej rewolucji Matryoshkańskiej, o których wszyscy już dawno zapomnieli.
  - 170 czarnorynkowych przedmiotów - naprawdę nie będziesz wiedział, co zrobić z niektórymi z nich
  - Plan pięcioletni, na którego realizację nikt nigdy nie liczył i ty też nie powinieneś
  - 1,951 dowcipów, których opowiadanie grozi uwięzieniem


WIĘCEJ O IRONY CURTAIN:
Strona Irony Curtain na Steam
Strona Irony Curtain
Facebook Artifex Mundi
 
 
 agusia16 
Administrator


Informacje
Aktualnie gram w: Filary Ziemi
Pomogła: 9 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 26 Maj 2010
Posty: 3104
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-11-15, 22:34   

Dziękujemy za informację na temat gry Natalio :-) Miałam przyjemność zagrać i opisać w recenzji Waszą ostatnio wydaną uroczą produkcję czyli My Brother Rabbit klik i z utęsknieniem czekam na Irony Curtain: From Matryoshka with Love :-D i bardzo się cieszę, że będzie to klasyczna przygodówka point & click ;)
--------------------
Tu mnie znajdziesz :) http://lubiegrac.pl/ http://przygodowki.net/ http://przygodozona.blog.pl/
 
 
 ArtifexMundi 

Informacje
Dołączyła: 15 Lis 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-11-22, 10:33   

agusia16 napisał/a:
Dziękujemy za informację na temat gry Natalio :-) Miałam przyjemność zagrać i opisać w recenzji Waszą ostatnio wydaną uroczą produkcję czyli My Brother Rabbit klik i z utęsknieniem czekam na Irony Curtain: From Matryoshka with Love :-D i bardzo się cieszę, że będzie to klasyczna przygodówka point & click ;)


Dziękujemy pięknie za recenzję i tak, jak najbardziej - Irony Curtain to klasyczny p'n'c, więc mam nadzieję, że również się nie zawiedziesz! :)
 
 
 ArtifexMundi 

Informacje
Dołączyła: 15 Lis 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-11-30, 14:50   

Cześć!

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam, jak Irony Curtain wyglądało jako prototyp, a jak zmieniło się teraz. Jak widzicie, przeszliśmy z bardzo stylizowanej grafiki do tej bliższej współczesnym grom przygodowym - i w tym kierunku chcemy też rozwijać grę - by była klasyczną, solidną grą point and click, którą znacie i kochacie. :)

Mam nadzieję, że spodobają się Wam nasze "przed i po"

 
 
 agusia16 
Administrator


Informacje
Aktualnie gram w: Filary Ziemi
Pomogła: 9 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 26 Maj 2010
Posty: 3104
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-12-05, 09:19   

Wygląda uroczo, już nie mogę się doczekać by ją sprawdzić :-D
--------------------
Tu mnie znajdziesz :) http://lubiegrac.pl/ http://przygodowki.net/ http://przygodozona.blog.pl/
 
 
 ArtifexMundi 

Informacje
Dołączyła: 15 Lis 2018
Posty: 8
Wysłany: 2019-02-26, 14:57   

Hej!

Niedawno wrzuciliśmy na Steam announcement, który przybliży Wam easter eggi zawarte w Irony Curtain :) Będziecie mogli też przetestować swoją spostrzegawczość na jednym z żarcików - dajcie znać ile wyłapaliście. A gdybyście chcieli się sami sprawdzić - odpowiedzi są poniżej :)


Easter Eggs in Irony Curtain

Before we announce some more details about the Irony Curtain: From Matryoshka with Love (which you can still add to wishlist by the way), we have something very special for classic adventure games fans!

Although Matryoshkans love potatoes the most, there’s also one more thing close to our hearts. It’s eggs. Easter eggs to be exact.

Irony Curtain is set in the 50s, but we did our best to spice it up a little with pop culture references from modern movies, comics, games and classic point & clicks. It’s kind of mandatory thing when creating the classic adventure game.

Overall, we keep the balance between the story and the references, and there are places you will have a hard time finding them, but sometimes we literally go crazy with Easter eggs in some locations.

Just look at the screenshot below and try to find all the references we've hidden there's also a hint under spoiler below:Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


The medals are more monothematic because they are all inspired by the works of one studio. Can you guess what every one of them refers to?Don't forget to add Irony Curtain to wishlist!
 
 
 ArtifexMundi 

Informacje
Dołączyła: 15 Lis 2018
Posty: 8
Wysłany: 2019-03-20, 13:32   

Dialogi w Irony Curtain
Irony Curtain: From Matryoshka with Love to gra w której różnej postacie rozmawiają ze sobą prawie bez przerwy. Niektóre zagadki można rozwiązać tylko i wyłącznie poprzez wybranie właściwej opcji dialogowej. Dlatego tym razem w "Za Kulisami Irony Curtain" chcemy pokazać wam proces tworzenia dialogów w naszej grze.

Napisanie dialogów to dopiero początek. W Irony Curtain jest ponad 5471 linijek tekstu i każdą z nich trzeba odpowiednio wprowadzić w grę, upewnić się że każda z postaci mówi dokładnie to, co Game Designer chce, żeby zostało powiedziane i że robi to we właściwym czasie i miejscDo każdej postaci w grze przypisanych może być wiele różnych dialogów. O tym, który z nich w danym momencie zostanie zainicjowany decydują m.in. logiczne flagi TRUE/FALSE, za pomocą których określamy np. stan wiedzy postaci, albo to, czy jakieś wydarzenie, o którym postać będzie mówić miało już miejsce.

Każdy dialog zbudowaliśmy w edytorze jako osobne "drzewko" składające się z kolejnych "węzłów&"; połączonych ze sobą liniami określającymi kolejność pojawiania się wypowiedzi postaci.

"Pisanie" dialogów, to tak naprawdę wypełnianie kolejnych pól formularza. Przebiega to mniej więcej tak:

  * stwórz i nazwij nowy dialog, oraz poinformuj Level Designera, w jakich okolicznościach ma on zostać uruchomiony (np. gdy Evan porozmawia z Więźniem)
  * stwórz pierwszy "węzeł" (to ta czerwona kropka na ekranie edytora) i wpisz niezbędne informacje w formularz u po prawej stronie ekranu:


  1. Która z postaci mówi
  2. tekst wypowiedzi (lub kilka tekstów spośród których losowana jest odpowiedź)
  3. (opcjonalnie) tekst odpowiedzi przy powtórzeniu dialogu
  4. (opcjonalnie) jeżeli dialog odbywa się nie na lokacji, a w okienku zooma, to jaka postać i z której strony ma się wyświetlić
  5. (opcjonalnie) zdefiniuj czas wyświetlania tekstu (przydatne podczas testowania gry, gdy jeszcze nie ma nagranych VoiceOverów. Docelowo automatycznie określają czas wyświetlania tekstu)
  6. określ, w którym miejscu na ekranie ma się pojawić tekst (np. nad postacią, czy nad głośnikiem radia
  7. (opcjonalnie) dodaj akcje, jakie mają zostać wykonane przed lub po wypowiedzeniu tekstu (np. uzyskanie jakiegoś przedmiotu lub aktywacja flagi logicznej typu "X wie już o Y")

  * stwórz kolejny węzeł dialogu i wypełnij jego pola...
  * połącz pierwszy węzeł z drugim
  * i tak w koło Macieju ;)

Po stworzeniu drzewka dla wszystkich tekstów generuje się tzw. "klucze" czyli nazwy składające się z numeru lokacji, nazwy dialogu, pozycji tekstu w drzewku i pierwszej litery określającej mówiącą postać.Dzięki temu zabiegowi do danego węzła w drzewku dialogu przypisany jest nie konkretny tekst, tylko jego "klucz" - a wszystkie teksty wraz z "kluczami" mogą zostać zapisane do wspólnej tabeli, w której do każdego "klucza" przypisane są teksty w różnych językach. W efekcie tego, w różnych wersjach językowych gry wyświetlają się teksty w odpowiednim języku.To wszystko w tym odcinku! Mamy nadzieję że się Wam podobało - jeśli tak, dodajcie Irony Curtain do swojej wishlisty na Steam'ie!

Steam Irony Curtain
 
 
 Koniarek 
Administrator


Informacje
Pomógł: 8 razy
Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 1580
Skąd: RSA / KR / CWA / CG
Wysłany: 2019-04-06, 12:43   

Gierka w obserwowanych na steamie :-)
--------------------
http://www.backloggery.com/Koniarek
http://lubimyczytac.pl/profil/199369/koniarek
http://www.last.fm/pl/user/Koniarek
https://steamcommunity.com/id/KoniarekP
 
 
 ArtifexMundi 

Informacje
Dołączyła: 15 Lis 2018
Posty: 8
Wysłany: 2019-04-12, 15:49   Operation File no: 13498172391

The plan is in motion [stop] We have commenced the implementation stage [stop] New materials on the Matryoshkan Case can be found below [stop] Agents, do not reveal your identities yet [stop]

Irony Curtain: From Matryoshka with Love is dropping in with a brand new trailer!

Read in the file cases before they are intercepted by enemy agents! Grab the chance to embark on a spy adventure taking place right in the middle of a clash between two powers. Step in the shoes of Evan, a lowly pen-pusher, who visits the weird, communistic Matryoshka – and is incidentally involved in a Lukewarm War intrigue.

NEW IRONY CURTAIN TRAILER

Irony Curtain: From Matryoshka with Love will be coming in Q2 2019.
 
 
 ArtifexMundi 

Informacje
Dołączyła: 15 Lis 2018
Posty: 8
Wysłany: 2019-04-29, 16:12   Wypuściliśmy właśnie na naszych social mediach nowy trailer dla Irony Curtain. Mamy ekscytującą wiadomość – w tworzeniu OST Irony Curtain wziął udział Peter McConnell, autor ścieżek dźwiękowych do takich klasyków jak Grim Fandango czy seria Monkey Island. Peter napisał Main Theme, reszta soundtracku to dzieło nieocenionego Arka Reikowskiego.

W poniższym filmiku nagrane specjalnie dla Was pozdrowienia od Petera i gameplay Irony Curtain - mamy nadzieję że się Wam spodoba! :)

Wideo na FB: https://www.facebook.com/...81884222409579/
Steam announcement: https://steamcommunity.com/games/284830/announcements/detail/1629650588185697440
Wideo na YT: https://www.youtube.com/watch?v=qh-AKz5DP4k2
Twitter: https://twitter.com/ArtifexMundi/status/1122855448166785025
 
 
 ArtifexMundi 

Informacje
Dołączyła: 15 Lis 2018
Posty: 8
Wysłany: 2019-05-09, 15:34   Już 16 maja 2019 roku nastąpi jedno z najważniejszych wydarzeń w historii państwa Matryoshka. Naczelny Wódz kraju obchodzić będzie swoje kolejne urodziny. Z tej okazji Ojciec Narodu postanowił obdarować cały świat grą Irony Curtain: From Matryoshka with Love na platformach Steam i GOG. Dla niecierpliwych przygotował również przedsprzedaż na GOG z 10% obniżką.

Z tej okazji matryoshkański Departament Propagandy przygotował krótki teaser, wprowadzający obywateli Zachodu w genezę przyjazdu Evana do najlepsiejszego kraju na świecie:

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
rony Curtain: from Matryoshka with Love to satyryczna gra przygodowa osadzona w dziwacznym świecie totalitarnego kraju – tytułowej Matryoshki, w którym młody, niedoświadczony gryzipiórek Evan przypadkowo zostaje wciągnięty w sam środek szpiegowskiej wojny pomiędzy dwoma potęgami.

Irony Curtain pojawi się na Steam i GOG już 16 maja 2019 roku. Od dziś ruszyła także przedsprzedaż tytułu na platformie GOG. Wszyscy, którzy zdecydują się na zakup gry przed datą premiery, otrzymają -10% zniżki. Data premiery konsolowej wersji gry ogłoszona zostanie wkrótce.

Więcej informacji na temat gry znaleźć można na https://ironycurtaingame.com, na Twitterze Irony Curtain oraz na facebooku Artifex Mundi.

https://store.steampowered.com/app/866190/Irony_Curtain_From_Matryoshka_with_Love/
https://www.gog.com/game/...oshka_with_love
 
 
 Koniarek 
Administrator


Informacje
Pomógł: 8 razy
Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 1580
Skąd: RSA / KR / CWA / CG
Wysłany: 2020-01-29, 07:35   

Grałem :-) Gra jest przezabawna i przekomiczna. Świetny klimat :-)
--------------------
http://www.backloggery.com/Koniarek
http://lubimyczytac.pl/profil/199369/koniarek
http://www.last.fm/pl/user/Koniarek
https://steamcommunity.com/id/KoniarekP
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Abreo_LoteQ Created by Phantom © 2008-2009


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1