Najgorsze przygodówkowe chwyty
Autor Wiadomość
 QiO 

Informacje
Aktualnie gram w: życie :<
Wysłany: 2017-01-14, 23:21   Najgorsze przygodówkowe chwyty

Gram sobie właśnie w The Whispered World i muszę przyznać, że rozsierdziło mnie parę zagadek z trzeciego rozdziału. Gra ma parę naprawdę pomysłowych zagadek, które zmuszały do zastanowienia i z rozwiązania których było czuć satysfakcję, takich jak na przykład zagadka z drzwiami do domu Shany, a także chwyty bazujące na przyzwyczajeniach graczy (np. przedmiot ukryty za drzwiami), zdarzają się jednak motywy, które były już wielokrotnie przerabiane, a mimo to wciąż potrafią zahamować postęp w grze i napsuć nerwów.

Tak więc zaczynam wyliczankę:
- Postać robi coś niezgodnego ze swoimi cechami. (Przykład z TWW: Niezdarny Sadwick nagle bez problemu łapie muchę za pomocą pałeczek do jedzenia.)
- Obklikiwanie danego obiektu we właściwych miejscach w odpowiedniej kolejności, która to kolejność nie jest nigdzie zasugerowana. (Aż się zapociłem, gdy poznałem sposób na odkrycie tajemnego przejścia w zbrojowni w TWW)

Mam nadzieję, że tendencja do tych zagadek w dalszej części gry się nie utrzyma, ale teraz pogram troszkę chyba w coś innego. A Was co ostatnio wkurzyło?

No i jak chcecie podawać przykłady z gier wzięte to pamiętajcie o zakolorowaniu tekstu na kolor tła, coby były widoczne dopiero po zaznaczeniu i żeby nikt sobie nie popsuł tej wątpliwej, ale wciąż zabawy. Kod z odpowiednim kolorkiem podaję tutaj:
Kod:
[color=#2c2c2c]tekst[/color]
--------------------

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje