Przesunięty przez: Koniarek
2014-04-02, 00:56
Saga Baldur's Gate
Autor Wiadomość
 Los_Lobos 
Wyjący do księżyca

Informacje
Aktualnie gram w: Wiedźmin 3, Sniper Elite V2, Yesterday, Resident Evil HD Remaster
Wysłany: 2009-11-26, 15:16   Saga Baldur's Gate

Jako wielki fan sagi o dziecku Bhaala poczułem się zobowiązany do założenia tego wątku :) grał ktoś poza mną? :P właśnie przechodzę BG2 po raz ''któryś tam'' :D i nadal uważam iż jest to jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem. Aktualnie gram Tropicielem, półelfem :) zapraszam do dyskusji.
--------------------
Jeśli wiesz, że nic nie wiesz to jednak coś wiesz.

-------------------------------------------------------
Steam nick: Pawuloniasty

Dzior 

Informacje
Wysłany: 2013-02-06, 17:30   

Ooo widze że ktoś wspomina o wspaniałym rpg a raczej najwspanialszym! :D Bo jak patrzę na dzisiejsze rpg to zazwyczaj płakać się chcę :( pamiętam dokładnie całą sagę w końcu właśnie gram trzeci raz w jedyneczkę i jestem w wieży durlaga. :-P Pamiętam jak rosło napięcie po przybyciu do tytułowego miasta aż w końcu wiemy już tak wiele odnajdujemy pamiętnik Sarevoka a w nim dokładne zapiski jego poczynań, myśli, intencji aż w końcu stajemy przed nim ta ostatnia rozmowa z nim i gdy przed śmiercią mówi "boisz się śmierci? Ja nie" aż ciarki przechodzą. :-) No i druga część ją przeszedłem raz i przechodzę drugi lecz zawiesiłem bo musiałem wyjechać i zatrzymałem sie na tym ostatnim piętrze w twierdzy strażnika, gdy pierwszy raz grałem pominąłem tę twierdze i teraz wiem że nie powinienem bo tam są niesamowite rzeczy. :D

I warto wspomnieć o polonizacji bo jest po prostu perfekcyjna pracowali przy niej nawet pisarze fantasy i te głosy postaci.. np. głosu Viconi użyczyła Gabriela Knowacka uwielbiam jak czasem mówi "nie masz dachu nad tym światem?" albo w podziemiach czasem "tu jest jak w mojej ojczyźnie, tam jednak mnie nie chcą". Albo głos Keldorna w któego wcielił się Marek Prepeczko zawsze taki spokojny ale za to fanatycznie oddany dobru, ta jego nienawiść do Viconi aż przeraża. Niestety oboje Aktorzy są już świętej pamięci.
--------------------

RyszardoNowak 

Informacje
Wysłany: 2013-07-21, 17:44   

Pamiętam jak ja grałem w tą grę. Polecam zabicie Drizda - mrocznego elfa jest to możliwe ale bardzo trudne . Po jego pokonaniu masz dwa najlepsze miecze w grze !!!
--------------------
polecam noże tokarskie

Dzior 

Informacje
Wysłany: 2013-07-21, 18:20   

Raz kiedyś próbowałem pokonać Drizzta ale se dałem spokój :-P

Na Steama dali odświeżoną edycje "Baldur's Gate Enhanced Edition" ale bez pełnego spolszczenia czyli tylko napisy co jest baaardzo odpychające bo chyba każdy co wielbi BG kocha polską wersje :-> I boli mnie też taki malutki szczególik to że nad tą wersją nad tytułem pisze "Dungeons Dragons zamiast "Forgotten Realms" :-/ Powinno być to drugie jak każda gra z tego uniwersum, nie wiem dlaczego tak zrobili ani nie badałem tego ale to zawsze mnie razi okropnie ale cóż, stare piękne lata zapomnianych krain staczają się jak chyba wszytko ku pieniędzy :-?
--------------------

FilipSoczek 

Informacje
Wysłany: 2013-10-28, 15:42   

wieży durlaga to było w dodatku Wybrzeża Mieczy moja ulubiona miejscówka obok wyspy wilkołaków. Pamiętam jak czytało się różne fora gdzi umieszczano miejsca w których poukrywane są artefakty. Pamiętam że miałem hełm Bardura i nóż do masła który nie wiedziałem do czego służy :)
--------------------
http://victi.pl/

Dzior 

Informacje
Wysłany: 2013-10-28, 16:15   

Był jeszcze płaszcz Baldurana i długi miecz, był dobry tylko na likantropy czyli łakowilki, w dwójce nazywały się już wilkołaki nie wiem czemu :-)
--------------------

Koniarek 
Administrator

Informacje
Wysłany: 2013-10-28, 17:52   

FilipSoczek pisze zbyt podobnie do paru userów przed nim zarejestrowanych, pachnie mi to nowym spamerstwem....
--------------------
http://www.backloggery.com/Koniarek
http://lubimyczytac.pl/profil/199369/koniarek
http://www.last.fm/pl/user/Koniarek

Imoen 

Informacje
Aktualnie gram w: saper ;)
Wysłany: 2016-06-21, 14:25   

Ehh Baldur's Gate... Jak pomyślę ile godzin spędziłam włócząc się po Zapomnianych krainach wraz z Minsciem i jego chomikiem, to aż się łezka w oku kręci... Tej przygody się nie zapomina ;)
--------------------
mikrodermabrazja diamentowa kraków

QiO 

Informacje
Aktualnie gram w: Runaway: A Road Adventure
Wysłany: 2016-06-22, 09:10   

Robiłem do tej gry parę podejść, ale zawsze jakoś szybko porzucałem.
Trochę mnie odpycha ten skomplikowany (lub sprawiający takie wrażenie na pierwszy rzut oka) system rozwoju postaci.
--------------------

Dzior 

Informacje
Wysłany: 2016-06-22, 14:01   

"Magia robi wrażenie, ale teraz Minsc jest dowódcą, miecze dla wszystkich!". Niezapomniane teksty Minsca z chomikiem z kosmosu :-D Pamiętam że w Neverwinter 2, chyba w jednym z dodatków, było wspomnienie o "Łowcy z Rashemen" ;-)
--------------------

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje